Otevírací doba

po 09:00-17:00
út 09:00-17:00
st 09:00-17:00
čt 09:00-17:00
zavřeno
so zavřeno
ne zavřeno

 

Studovna 

o prázdninách zavřeno

po 13:00 - 17:00

út  13:00 - 17:00

st  13:00 - 17:00

čt  13:00 - 17:00

pá  zavřeno 

 

Úvod

Vítáme Vás v knihovně

Nové stránky knihovny spuštěny.  Vítáme Vás v knihovně Vítáme Vás v knihovněVítáme Vás v knihovně 

Změny v půjčování knih

Vážení čtenáři knihovny,

na konci června přešla naše knihovna na celosvětově rozšířený knihovní systém KOHA (https://www.koha.cz/).  Rádi bychom Vás upozornili na změny, které s sebou tento přechod přináší.

  • knihy nebudou automaticky prodlouženy vaším příchodem, je třeba si u nich stále hlídat měsíční lhůtu od data vypůjčení
  • kniha, na kterou není rezervace, půjde prodloužit maximálně 3x o 28 dní, a to nejdříve 10 dní před koncem výpůjční lhůty
  • knihu, kterou má rezervovaný jiný čtenář, nelze prodloužit
  • při pozdním vrácení bude účtována upomínka 1 Kč za jednu výpůjčku a jeden den
  • poplatek za rezervaci knihy u pultu v knihovně je zrušen
  • prosíme o shovívavost při vyřizování rezervovaných knih – některé knihy do nového systému nepřešly jako zarezervované - na požádání uděláme zdarma rezervace nové
  • před vypršením výpůjční lhůty dostanete upozornění na svůj email, že se blíží čas, kdy byste měli své výpůjčky vrátit

 

Zásadní změny se týkají upomínek. Z paušální částky 5, 20, 30 Kč za pozdní vrácení knih se stává pohyblivý poplatek 1 Kč za 1 dokument a 1 den. S upomínkami souvisí i změny v prodlužování. Nebude již platit, že se načtením čtenářského průkazu všechny výpůjčky automaticky prodlouží, tzn. knihy půjčené v různých dnech budou mít rozdílné datum vrácení. Výpůjční doba je 28 dní a prodloužit ji lze maximálně 3x (to je na 84 dní). U rezervovaného titulu není možné výpůjčku prodloužit vůbec. Nový systém je zastáncem filozofie, že žádané knihy by měly být stále v oběhu a dostaly se k co největšímu počtu čtenářů. Nyní už by se nemělo stávat, že zájemce o rezervovanou knihu na ni bude čekat dlouhé měsíce. Čtenáři, kteří nám uvedou svůj e-mail, budou 5 dní před koncem výpůjční doby upozorněni, že se blíží čas výpůjčky vrátit.

Změnami prochází také on-line katalog a čtenářské konto. Uživatelským jménem bude nyní Váš e-mail a heslo, které si zvolíte v knihovně u výpůjčního pultu.

Na nový systém si postupně zvykáme všichni, proto budeme letní měsíce považovat za zkušební a testovací a „naostro“ začneme od září.

Děkujeme za pochopení a trpělivost.

 

UPOZORNĚNÍ

Z důvodu přechodu na nový výpůjční systém bude od 20. června dočasně pozastavena objednávka knih MVS z jiných knihoven, vracení MVS bude bez omezení.
Od 26. června nebude možné využívat služby online katalogu a přihlašování do čtenářského konta. Po implemenatci všech dat budou tyto služby znovu zprovozněny. Děkujeme za pochopení.

Prázdninová výpůjční doba

Výpůjční doba od 2. 7. do 31. 8. 2018

Schránka na vracení knih

Pokud nestihnete knihy vrátit během otevírací doby, můžete knihy vložit do schránky ve vchodových dveřích a následující pracovní den vám budou odečteny z vašeho účtu. 

 

Zapojte se i vy do projektu Čtení pomáhá

Zapojte se i vy do projetku Čtení pomáhá

 

 

Knihomol chelčický

 

Knižní novinky v našem fondu

 

 

Knižní novinky v našem fondu

Knižní novinky v našem fondu

Knižní novinky v našem fondu

Knižní novinky v našem fondu

Knižní novinky v našem fondu

Knižní novinky v našem fondu

Knižní novinky v našem fondu

Knižní novinky v našem fondu

Knižní novinky v našem fondu